KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8899652
nr 889 9652
Einari Junttila
(1901-1975), Finland
Akvarell, E Junttila, signerad. 29x36
Einari Junttila, finländsk bildkonstnär född 1901, död 1975.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
150 kr
måndag 21 april 2014
kl 19:07:28
16/4 21:41:07
100 kr
19/4 12:26:36
Einari Junttila
Läs mer om Einari Junttila